A magasabb minőségű sürgősségi ellátás biztosítása érdekében az új állomásokhoz szükséges 44 autón felül további 134 szabvány szerinti B (alapkocsi) és C (rohamkocsi) típusú mentőjárművet szereznek be, és szolgálatba áll 22 teljesen felszerelt mentőorvosi gépjármű is.
Négy oktatási központ létesítése is a tervek között van, új orvostechnikai eszközök használatával az egyetemi székhelyek közelében (Szeged, Debrecen, Pécs), illetve Székesfehérváron ismerkedhetnek majd az egészségügyi szakemberek.
Az Új Széchenyi Terv keretében meghirdetett Sürgősségi Ellátás Fejlesztése – Mentés című kiemelt, uniós forrásokból megvalósuló projekt várhatóan 2014 őszéig zárul le.
– Tavaly novemberben volt negyven éve, hogy a helyi mentőállomást átadták, azóta jelentősebb korszerűsítés az épületen nem történt – tudtuk meg Kovács Tibortól, az orosházi mentőállomás vezetőjétől. – A projekt keretében többek között kicserélik a nyílászárókat, szigetelnek, felújítják a vizesblokkot és a fűtési rendszert, és megújuló energiaforrásként napelemek is csökkenthetik a rezsiköltségeket.
Rendkívül fontos törekvés, hogy a mentők mindenhova időben kiérjenek – tette hozzá Kovács Tibor –, a tótkomlósi új állomás többek között a Békéssámsonra, Kaszaperre történő gyors kiérkezést szolgálja majd, sőt Csongrád megye egyes településeihez is (például Nagyér, Ambrózfalva, Pitvaros) közelebb kerül, így gyorsabban is érkezhet a segítség.