Békés megye vezető hírek

Átadták a Gyulai Várfürdő megújult főépületét

Átadták a Gyulai Várfürdő megújult főépületét

Megújult a Gyulai Várfürdő főépülete. Csaknem 1000 négyzetméteren alakítottak ki masszázshelyiséget, dolgozói öltözőket, látványkonyhát és pihenőt, de további fejlesztések is várhatók a híres fürdőben.

Gyula, mint történelmi fürdőváros egyre népszerűbb az odalátogatók körében. Történelmi, építészeti attrakciókkal, kulturális értékekkel, élményekkel várja a turistákat.

A térség igazi turisztikai „zászlóshajója” azonban a Gyulai Várfürdő, ahol folyamatosak a fejlesztések. Most egy újabb valósulhatott meg a megújult és kibővített főépület formájában.

Május 29-én ünnepélyes keretek között átadták a felújított Téli pihenő teret és gyógyaszati részleget.

Kun Miklós, a Gyulai Várfürdő ügyvezető igazgatója elmondta: két évvel ezelőtt már megvalósult a gyermekparadicsom teljes körű rekonstrukciója, ez volt az első nagyobb beruházás.

Miről szólt az új fejlesztés?

Legutóbb a főépület kibővítését, valamint a gyógyászati rész, öltöző- és étteremkapacitás projekt megvalósítását ünnepeltük, ennek történt most meg az átadása.

A teljes projekt három ütemből állt: az első a gyermekparadicsom volt, amely az ország egyik legjobban sikerült vizes élmény-attrakciója és kimondottan a gyermekeket célozza meg.

Átadták a Gyulai Várfürdő felújított Téli pihenő terét és Gyógyaszati részlegét

Átadták a Gyulai Várfürdő felújított Téli pihenő terét és Gyógyaszati részlegét

A második ütem a szolgáltatás- és kapacitásbővítést szolgálta. A harmadik ütem pedig – melynek tervezése most zárul és indulnak a közbeszerzések -, a történelmi épületünk, az 1833-ban épült lovarda rekonstrukciója.

Mit kell tudni a lovarda rekonstrukciójáról?

A lovarda eredetileg az Almássy-kastély része volt, jelenleg termálmedencék működnek benne. Itt található az ország második legnagyobb termálvizes úszómedencéje.

Egy nagyon szép történelmi épületről van szó, s mivel a kastély maga gyönyörű, célunk az, hogy a lovardánk is az legyen, hiszen a kettő tulajdonképpen egy, összetartoznak.

Rekonstruálni fogjuk tehát az 1833-ban létesült lovardát és teljes mértékben helyrehozatjuk a vízgyógyászati, illetve az iszapfürdős részt.

A lovardában többek között egy könnyen megközelíthető pihenőteret alakítunk ki, valamint új kerámialapok lesznek elhelyezve, melyeken a város emblematikus épületei rajzolódnak ki.

Mik a tapasztalatok, mennyire kedvelik a vendégek az új részeket?

A vendégek nagyon kedvelik a most felújított részeket a fürdőben és nagy igény is van ezekre. Visszatérő vendégeink folyamatosan tanúi a fejlesztéseknek, szeretik és ajánlják másoknak is Gyula városát és a várfürdőt.

Kun Miklós arról is beszámolt, hogy a gyermekparadicsom megújulását követően érezhetően megnőtt a fürdő iránt érdeklődők száma, itthonról és Romániából is sok turista érkezett, s erre számítanak a mostani fejlesztések kapcsán is.

Fotó: Facebook.com/varfurdo

K.B.A.